تنطیم قرارداد بین المللی تجاری به زبان انگلیسی - وکیل دعاوی اجاره - وکیل متخصص شرکتهای تجاری

تنطیم قرارداد بین المللی تجاری به زبان انگلیسی

با سلام – توضیحات بیشتر راجع به تنطیم قرارداد بین المللی تجاری به زبان انگلیسی به شرح زیر می باشد؛

  • زبان قراداد بین المللی

یکی از پرسش های متداول مشترک میان مراجعین محترمی که به دفتر وکالت آذرباد برای شفارش تنظیم قرارداد بین المللی تشریف می آورند این است که آیا قرارداد را به زبان انگلیسی دریافت خواهند نمود؟

پاسخ یقینا مثبت است، که اگر قرارداد بین المللی به زبان فارسی باشد و سپس به زبان انگلیسی برگردانده شود مغایرت هایی رخ می دهد.

بسیار دیده می شود که به علت تفاوت دو زبان و مدخل های متفاوت معانی واژگان و همینطور تفاوت نظام های حقوقی، لزوما همان معنی که در واژه انگلیسی نهفته است و یا در حقوق قراردادهای بین المللی با آن شناخته می شود،  با برگرداندن به زبان دیگر از بین برود.

از این روی، تنطیم قرارداد بین المللی تجاری به زبان انگلیسی خواهد بود. زبان انگلیسی هم در مرحله تنظیم قرارداد بین المللی به کار می رود و هم ارائه پیش نویس قرارداد بین المللی به زبان انگلیسی خواهد بود. حتی اگر دو طرف قرارداد ایرانی باشند. البته نافی این نیست که  آنها قادر باشند نسخه فارسی قرارداد بین المللی را داشته باشند.

  • شیوه کار تنطیم قرارداد بین المللی تجاری به زبان انگلیسی

ایده آل ترین حالت این است که یک وکیل قراردادهای بین المللی در جلسات مذاکرات طرفین حضور داشته باشد تا از نگاه دو طرف آگاه باشد و با توجه به شناخت ریسکهای طرفین، تنظیم قرارداد بین المللی در بالاترین سطح خود انجام گردد. تجربه ای مفید که با حضور در جلسات مذاکراتی که در ایران و خارج از کشور داشته ایم.

اما اگر این شرایط وجود نداشته باشد، با توضیح اجمالی موضوع و دغدغه هایی که دارید، نسبت به تنظیم پیش نویس قرارداد بین المللی اقدام می کنیم. سپس با جلسات متعدد، قرارداد رفته رفته با نیاز های شما مطابقت بیشتری می یابد. سپس پیش نویس برای طرفتان ارسال می گردد.

ممکن است طرف قرارداد ،نظراتی نداشته باشد که با قبولی (Acceptance)، قرارداد منعقد می گردد. اما اگر طرف قراردادی نظراتی داشته باشد، با درج آن نظرات پیش نویس قرارداد باز می گردد و به همین شیوه با رد و بدل های متعدد طرفین به نقاط مشترک دست می یابند.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *