لزوم تنظیم قراردادهای بین المللی

با سلام به خوانندگان محترم سایت:

امروزه نیاز به برقراری روابط تجاری در سطح بین المللی نیازمند شناخت دقیق مسائل فنی، پیش بینی اشکال مختلف آنها ،شفافیت تعهدات و حقوق و تکالیف طرفین روابط تجاری است.

تجار می بایست به شدت از قبول مسئولیتهای غیر شفاف بپرهیزند.

چنانچه درصددند در یک رابطه تجاری وارد شوند، زوایای آنها را به دقت روشن کنند و به طور کلی از هرامر مبهمی که  که می تواند بعدا منشاء اختلاف باشد برحذر باشند.

به تجربه ثابت شده است که بیشتر اختلافات تجاری بر سر حدود و صغور تعهدات طرفین رخ می دهد.

بنابر این بهترین روشی که می توان با خاطر آسوده به مسائل تجاری پرداخت، تنظیم یک قرارداد است که دارای دو صفت جامع و مانع باشد.

جامع به این معنا که حاوی تمام آنچیزی که شما در برقراری یک رابطه تجاری و حقوقی از طرفتان انتظار دارید باشد و مانع به این معنی که فارغ از تعهداتی باشد که شما حاضر به پذیرش آنها نیستید، اما طرفتان ممکن است از شما توقع انجام آن را داشته باشد.

امروزه دیگر روابط تجاری گسترده تاب تحمل روشهای سنتی و کدخدا منشی را ندارد.

تنظیم یک قرارداد ناقص و معیوب گاهی به ورشکستگی یک شرکت و یا تاجر با سابقه منجر می گردد.

خسارتهای بر آمده از یک قرارداد ناقص گاها از کل مبلغ قرارداد فراتر می رود به تمام سرمایه و دارایی یکی از طرفین سرایت می کند.

  قراردادهای تجاری بین المللی دربردارنده مسایل متعددی است؛

طرفین قرارداد و روشن ساختن روشهای مذاکراتی آتی برای آنان، زبان قرارداد، محل اجرای قرارداد، خسارتهای عدم انجام تعهدات، ضمانت اجراهای حقوقی اعم از حق درخواست وجه، توانایی فسخ قرارداد، روشهای مطمئن برای پرداخت ها نظیر گشایش اعتبارات اسنادی، انتخاب صحیح روش حمل کالا، انتخاب صحیح قاعده اینکوترمز است.

از جمله موارد دیگر؛ انتخاب هوشمندانه قانون مناسب حاکم بر قرارداد،انتخاب صحیح مقر رسیدگی داوری، پیش بینی روش شیوه رسیدگی به اختلافات ودهها مورد  دیگ.

اینها تنها بخشی از مسائلی است که در یک قرارداد بین المللی می بایست به آن توجه ویژه نمود.

البته این موارد در مقاله شروط عمومی و اختصاصی قرارداد بین المللی توضیح بیشتری دارد.

لینک مقاله:http://lawoffices.ir/%d9%82%d8%b1%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c-%d9%88-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b7-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d8%ae/
امیر آذرباد وکیل قراردادها و دعاوی تجاری بین المللی
دانشجوی دوره دکتری حقوق خصوصی

www.lawoffices.ir

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *