وکیل تجاری - وکیل تجارت بین المللی - وکیل قراردادهای بین المللی - وکیل بین المللی در امور تجارت بین المللی

وکیل تجاری داخلی و بین المللی

با سلام، می دانیم که تا کنون کانونهای وکلای دادگستری در ایران، اقدام به صدور پروانه وکالت تخصصی باعنوان وکیل تجاری ننموده اند، اما این به این معنا نیست که خود وکلا در عمل امور خود را به صورت تخصصی پیش نبرند. با گسترش حوزه های حقوقی، خصوصا حقوق تجارت که در این زمینه از دیگر حوزه ها پیشتاز است، اکنون دیگر یک وکیل به سختی می تواند در تمام حوزه های حقوقی به نحو تخصصی صاحب نظر باشد. از این روی، با توحه به ضرورت تخصصی وکالت دعاوی بین المللی ، نیازمندیم که اموری را که یک وکیل تجاری بین المللی انجام می دهد بدانیم

بنابر این باید ابتدا جایگاه این بخش را تشخیص دهیم.

  • حوزه داخلی و بین الملی تجارت.

موضوعات حقوقی حقوق تجارت ، در دو سطح تجارت داخلی و تجارت بین المللی مطرح است که بسیار به یکدیگر وابسته هستند. دفتر حقوقی امیر آذرباد وکیل تجاری و تجارت بین المللی، سعی بر این دارد که موضوعات حقوق تجارت را به صورت تخصصی انجام دهد. تدریس قراردادهای بین المللی در مراکز آموزشی تهران و شرکتهای بزرگ دولتی و همینطور نهادهای بزرگ کشور از یک سو و از سوی دیگر حضور در جلسات مذاکرات قراردادهای تجاری بین المللی و تنظیم قراردادهای بین المللی و طرح و دفاع اختلافات تجاری بین المللی در مراجع بین المللی توسط امیر آذرباد ، و همینطور طرف مشاوره قرارگرفتن توسط همکاران وکیل روی هم رفته تجربیات گرانبهایی را در این زمینه به دست ما داده است.

موضوعات تجاری، از شناخت خود تاجر و موازین آن و استفاده از موازین و مزایای حقوق تجارت گرفته تا معاملات و فعالیتهای تجاری ، حقوق شرکتهای تجاری ، ورشکستگی، خرید و فروش تجاری، نمایندگی ها و توزیع کنندگی انحصاری ، قراردادها و اختلافات سرمایه گذاری، اختلافات راجع به قراردادهای تجاری بین المللی از جمله قرارداد بین المللی خرید و فروش کالا – قرارداد بین المللی توزیع و نمایندگی تجاری  و سایر قراردادها در سطح بین المللی ، داوری بین المللی  – داوری تجاری داخلی، مبادلات مالی، ال سی و ضمانت نامه بانکی ، ال سی ها و اعتبارات اسنادی، ضمانت های های بانکی داخلی و بین المللی، علامت تجاری – برند و معاهدات بین المللی – اختراع – علامت تجاری و طرح صنعتی  در سطح داخلی و بین المللی و دعاوی راجع به نقض حقوق مالکیت فکری و بسیاری از این مشمول حوزه تجارت داخلی و بین المللی است.

این امور به نحوی است که یک تاجر از ابتدای اینکه یک تجارتخانه و یا یک شرکت تجارت را تاسیس می نماید تا هنگامی که شرکت منحل و یا ورشکسته می گردد به یک   وکیل امور تجاری  نیازمند است.

مدیر عامل و یا هیئت مدیره شرکت هم به نوبه خود هم می بایست نسبت به حقوق و تعهدات و حدود اختیارات خود آگاه باشند و هم می بایست بدانند در زمینه تنظیم قرارداد بین المللی چه نکاتی را می بایست در نظر داشت تا روابط تجاری شرکت تحت مدیرتشان، در فضایی مطمئن شکل بگیرد.

دفتر حقوقی امیر آذرباد وکیل تجاری داخلی و بین المللی نسبت به ارائه خدمات حقوقی تجاری داخلی و تجارت بین المللی مفتخر است که شرکتهای تجاری را از بار دغدغه های مربوط به موضوعات تجاری رها سازد تا فعالیتهای شرکتهای تجاری به امور فنی و تخصصی خود متمرکز شوند.

وکیل تجاری و وکیل قراردادهای بین المللی از ابتدای برقراری یک رابطه تجاری داخلی و بین المللی با رصد موضوعات تجاری، حضور در جلسات قراردادی و ارائه مشاوره ها و همینطور زوایای حقوقی موضوع، راه حلهای متفاوتی را به موکلین خود ارائه می نماید، چنانچه اختلافی باشد نسبت به رفع آن تلاش می کند، برای مذاکرات به خارج از کشور در گروه مذاکراتی و مدیران حضور می یابد و با همتایان خود در شرکتهای تجاری خارجی مباحثه می نماید و علی الاقتضاء در مراجع بین المللی به عنوان وکیل و یا نماینده حقوقی موکل حاضر می شود و از حقوق وی دفاع می نماید.

امیر آذرباد، وکیل تجاری داخلی و بین المللی

مقالات مرتبط:

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *